WŁAŚCIWOŚCI ALOESU


Cały proces przyswajania składników odżywczych zaczyna się w jelicie cienkim, którego ściany pokryte są kosmkami jelitowymi. To przez nie nasz organizm przyswaja składniki odżywcze z jedzenia i suplementów odżywczych. Jednak z różnych powodów, jak zaburzenia wchłaniania, różnych chorób, leków, chemii zawartej w żywności, palenia papierosów, picia alkoholu, kosmki jelitowe są niszczone i nie wypełniają swoich zadań. W miarę upływu lat kosmki jelitowe są coraz bardziej zniszczone i organizm dostaje coraz mniej składników odżywczych, rozregulowuje się i z czasem czujemy się coraz gorzej i gorzej.
Kiedy organizm przestaje przyswajać składniki odżywcze z pożywienia i suplementów, jemy coraz więcej, żeby pozyskać z jedzenia niezbędną ilość składników odżywczych, sięgamy po tłuszcze i węglowodany, bo one są najłatwiej przyswajalne. Potem czujemy się chronicznie zmęczeni, bo nasz organizm nie dostał niezbędnych składników odżywczych. Dopóki kosmki jelitowe nie pracują normalnie, nasz organizm jest ciągle głodny, bo nie otrzymuje tych składników odżywczych, dzięki którym jesteśmy zdrowi. Kiedy organizm głoduje to gromadzi tłuszcz zamiast go spalać. Praktycznie nie można schudnąć, dopóki organizm jest w procesie gromadzenia, a nie spalania tłuszczu. Czego byśmy nie robili - nie będzie spalał tłuszczu.
 Lekarze różnych specjalności doskonale wiedzą, że wiele chorób ma swój początek w niedostatecznie oczyszczanym jelicie. A problemy pracy przewodu pokarmowego mogą ujawnić się wszędzie: na skórze(alergie, dermatozy), w układzie oddechowym (astma), zachwianie równowagi przemiany materii (otłuszczenie, cukrzyca, artretyzm, osteoporoza), chroniczne zaparcia i choroby układu moczowego, częste bóle głowy, częste przeziębienia, migreny.
 Codziennie myjemy ciało, ale rzadko zastanawiamy się nad codziennym oczyszczaniem od środka. Nasz układ trawienny jest jak kanalizacja w domu. I tak jak ją trzeba okresowo oczyszczać i udrażniać, bo dostają się do niej tłuszcze, odpadki,  detergenty itd., tak samo powinniśmy to robić z naszym układem trawiennym. Codziennie przez nasz układ trawienny przechodzą tłuszcze, produkty mleczne, mięso i inne zawierające toksyczne składniki i gromadzą się w nim odpady. Największa ilość zanieczyszczeń znajduje się w jelicie grubym, wątrobie, nerkach, w wyniku procesów fermentacji i rozkładu powstają trujące produkty i gazy. Toksyny te dostają się do krwiobiegu i z krwiobiegu, z krwią są roznoszone po całym organizmie, zatruwając każdą komórkę oraz inicjując różne rodzaje chorób.
 A jak się pozbyć nierozpuszczalnych i nieprzetworzonych składników pokarmowych? Oczyszczanie jelit jest najlepszą drogą do poprawy i ochrony, zdrowia. Aloes od dawna jest znany ze swoich właściwości leczniczych. Najważniejszą jego zaletą jest wspieranie oczyszczania organizmu i niesamowite właściwości regenerujące. Aloes jest znany także ze swoich właściwości łagodzących i kojących. Doskonale wpływa na regenerację błon śluzowych układu pokarmowego. Jest szczególnie polecany przy stanach zapalnych i wrzodowych. Dodatkowo ułatwia wypróżnianie i łagodzi dolegliwości związane z hemoroidami.
Aloes wspiera procesy trawienne oraz pomaga kontrolować apetyt. Szczególnie polecany osobom, które w nadmiarze spożywają słodycze i nie potrafią sobie z tym poradzić. Przywraca on równowagę flory bakteryjnej w układzie pokarmowym i pozwala wydalić nagromadzoną pleśń oraz pasożyty. Uwalnia toksyny i oczyszcza układ pokarmowy, likwiduje zapalenia i sprzyja gojeniu, poprawia prace organów wewnętrznych, pomaga rozwiązać takie problemy jak zaparcia czy zgaga. Określany jest jako wewnętrzny prysznic dla organizmu, ponieważ oczyszcza organizm z toksyn, niekorzystnych substancji przemiany materii i substancji szkodliwych gromadzonych latami, szczególnie w układzie pokarmowym.

Żel do picia z miodem Aloe Vera
Mało który produkt naturalny może się poszczycić
tak udaną, trwającą tysiące lat tradycją jak Aloe Vera.
Zarówno meksykański lud Azteków, faraoni w
starożytnym Egipcie czy Karol Wielki w czasie swych
licznych podróży i wypraw wojennych - wszyscy oni
potrafili docenić prozdrowotne właściwości aloesu.
 Dla stworzenia swojego pierwszego żelu do picia
Aloe Vera, LR wzorowało się na tradycyjnej, oryginalnej
recepturze, którą na nowo odkrył i zapisał brazylijski
franciszkanin o. Romano Zago. Jako szczególnie
wartościowe opisano w niej połączenie aloesu i czystego
miodu kwiatowego. LR zoptymalizowało tę recepturę zgodnie
z najnowszymi wynikami badań naukowych czego efektem jest
żel do picia Aloe Vera z miodem.

Komentarze

Popularne posty